דת וקבלה

פדיון נפש - סגולה בטוחה לפרנסה

עיצוב 6 2

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

פדיון נפש הוא מנהג עתיק המיוחס לחיד"א הקדוש. המנהג כרוך בנתינה של סכום כסף לצדקה.
על פי האמונה, פדיון נפש יכול לסייע לאדם בתחומים שונים בחייו, ובכלל זה בפרנסה. הסיבה לכך היא שהכסף שניתן לצדקה נחשב כמעין "פידיון" של האדם מפני גזירות משמיים.

פדיון נפש - איך הוא עוזר לפרנסה?

ישנן מספר דרכים שבהן פדיון נפש יכול לסייע לפרנסה:

 • הכסף ניתן לצדקה, וצדקה היא מצווה חשובה ביהדותהמצווה מובילה לזכויות רבות בעולם הבא, ובכלל זה לפרנסה טובה.

   

 • הכסף ניתן לעניים ולמעוטי יכולת, והם בדרך כלל אלו שזקוקים לו ביותרעזרה לזולת היא מעשה חסד,
  והיא גורמת לאדם להרגיש טוב עם עצמו. תחושה זו של רווחה נפשית יכולה להוביל לפרנסה טובה יותר
  .

   

 • פדיון נפש נחשב כמעין "פידיון" של האדם מפני גזירות משמיים. גזירות משמיים יכולות להוביל לקשיים בפרנסה, ולכן פדיון נפש יכול לסייע להסיר את הגזירות ולהביא לפרנסה טובה יותר.

מהן הסגולות הנוספות בפדיון נפש?

בנוסף לסיוע בפרנסה, פדיון נפש יכול לסייע גם בתחומים אחרים בחייו של האדם, כגון:

 • בריאות - פדיון נפש יכול לסייע להביא לרפואה שלמה וישועה מכל מחלה.
 • זיווג - פדיון נפש יכול לסייע לאדם למצוא זיווג הגון ומוצלח.
 • שלום בית - פדיון נפש יכול לסייע לחזק את הקשר בין בני זוג ולשפר את חיי המשפחה.

המשמעות הפסיכולוגית של פדיון נפש

הפסיכולוגיה יכולה להסביר כיצד פדיון נפש יכול לסייע לאדם בפרנסה. פדיון נפש הוא מעשה של נתינה וחסד, והוא מעורר באדם תחושה של רווחה נפשית. תחושה זו יכולה להוביל לעלייה בביטחון העצמי, לתחושת מסוגלות, וליכולת להתמודד טוב יותר עם אתגרים.

מחקרים פסיכולוגיים הראו כי אנשים עם ביטחון עצמי גבוה יותר נוטים להצליח יותר בחיים, ובכלל זה בתחום הפרנסה. לכן, ניתן להניח כי פדיון נפש יכול לסייע לאדם להצליח בפרנסתו על ידי העלאת הביטחון העצמי שלו.

 
 
פדיון נפש

 

מי רשאי לעשות פדיון נפש?

בדרך כלל, פדיון נפש נערך אצל רבנים ומקובלים, אנשים שעוסקים בתורה יומם ולילה, בעלי ידע תורני נרחב, ובקיאים בתחום ההלכה. אנשים אלו נחשבים כמי שיכולים להשפיע על גורלו של האדם, ולסייע לו להסיר גזירות רעות ולהביא לפרנסה טובה.

העיקרון העומד מאחורי פדיון נפש הוא על בסיס הפסוק "צדקה תציל ממוות". הצדקה היא מצווה חשובה ביהדות, והיא מובילה לזכויות רבות בעולם הבא, ובכלל זה לפרנסה טובה. פדיון נפש הוא מעשה צדקה מיוחד, ולכן יש לו סגולה רבה להסיר גזירות רעות ולהביא לפרנסה טובה.

ישיבת המקובלים נהר שלום

ישיבת נהר שלום נוסדה על ידי המקובל הר' מרדכי שרעבי זצוק"ל, והיא עוסקת בתורת הקבלה והסוד בצורה עמוקה ורחבה. הישיבה עוסקת רבות בהפצת התורה בכל קהילות ישראל – בארץ ובתפוצות, על מנת לקרב את ביאת הגואל משיח צדקנו. בישיבת נהר שלום נערכים טקסי פדיון נפש על ידי הר' בניהו שמואלי יבדל"א, העורך את הטקס בכוונות וייחודים עליונים, המגבירים את רחמי שמיים על האדם, ומסייעים לו להינצל מכל צרה וצוקה.  

סיכום

פדיון נפש הוא מנהג יהודי עתיק בעל סגולות רבות. פדיון נפש יכול לסייע לאדם בפרנסה, בבריאות, בזיווג, ובשלום בית. פדיון נפש יכול לעשות כל אדם, אך ישנם מקובלים שסבורים כי פדיון נפש הוא יעיל יותר כאשר נעשה על ידי אדם בעל נשמה טהורה וכוונות טובות.

 

תפריט נגישות אתר